Leírás:
A HU-D5 vezérlőegység egy univerzális szabályozó két hőmérséklet érzékelővel, amely egy szivattyút, ventilátort, vagy szelepet tud vezérelni hagyományosan vagy termosztát üzemmódban működve. Ennél a beállításnál a T1 érzékelőt a puffer tartályon a T2 érzékelőt pedig a kazánon helyezzük el. Ha a T2-T1 hőmérséklet különbség nagyobb, mint a beállított hőmérséklet különbség (Δ) -3 °C és a T2 hőmérséklet nagyobb vagy egyenlő, mint az előzőleg beállított szivattyú kapcsolási küszöb értéke a vezérlő indítja a szivattyút. Amennyiben a T1 hőmérséklet nagyobb vagy egyenlő a T2 hőmérsékletnél, illetve ha a T2 hőmérséklet kisebb, mint a beállított szivattyú minimális bekapcsolási küszöb -2 °C, a szivattyú kimenet nem üzemel.
A vezérlő anti-stop funkciója gátolja a szivattyú, hosszú üzemszünetek alatti letapadását azáltal, hogy 10 naponta 1 percre beindítja. A pontos időt EEPROM memória tárolja, így áramszünet vagy kikapcsolás után is folytatódik az időmérés.
A fagyvédelem funkció védi a fűtési rendszert fagykár ellen. Ha a rendszer vízhőmérséklete 7 °C alá csökken, a vezérlő hangjelzést ad, elindítja a szivattyút és addig működteti, amíg a hőmérséklet újra nem éri el a 7 °C-ot. A funkció gyárilag be van kapcsolva, de szükség esetén a szerviz menüben kikapcsolható.
A vezérlő alsó levehető borítása alatt, a kapcsolási panelen ”További eszköz" jelzéssel potenciál nélküli – NO/COM kimenet található. Ezzel lehetővé válik egy további potenciál független jel által vezérelt berendezés kapcsolása. Amikor a HU-D3 által vezérelt szivattyú kimeneten van feszültség, a váltó kapcsoló összezárja a NO/COM kimenetet.
HU- D5 által ellátott funkciók:
- puffer töltés szivattyú vezérlése
- szivattyú kapcsolási küszöb
- anti-stop funkció
- fagyvédelem
- kézi üzemmód
- túlmelegedés elleni védelem
HU- D5 felszereltsége:
- LCD kijelző
- puffer hőmérséklet érzékelő
- hőforrás (kazán) hőmérséklet érzékelő
- potenciál független kimenet